| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Bałtyk wraki

Moderator: Kadra

Bałtyk wraki

Postautor: Tomasz Łach » 2010-01-10, 13:42

Witam
W zwiazku z tym ze nurkowanie na Baltyku w naszym CN cieszy sie sporym zainteresowaniem postanowilismy zorganizowac wyjazd w Boze Cialo. Pierwotnie mial to byc wyjazd na wraki w rejonie Kolobrzegu. Niestety tamtejsze centrum nie jest w stanie w chwili obecnej zapewnic nam lodki... W zwiazku z tym padlo na dobrze znany nam polwysep... czyli HEL :-P
Planujemy zorganizowac wyjazd, na ktorym bedziecie mogli oprocz zanurkowania na fajnych wraczkach, zrobic kurs wrakowy, specjalizacje gleboka, a moze takze nitoxowa... Oczywiscie osoby, ktore maja juz "papiery" wrakowe beda mogly po prosu ponurkowac.
Mamy dwie mozliwosci, mozemy wynajac na 3-4 dni wieksza jednostke (bedzie wygodniej, ale tez doplyniecie na pozycje bedzie dluzsze, co dla osob nie lubiacych bujania nie jest zalecane :-P ) lub skorzystac z mniejszej jednostki np Rib'a (zdecydowanie najszybszy sposob, dajacy sporo wolnego czasu miedzy nurami, co jest istotne dla osob ktore chcialyby jechac wraz z rodzinami)
Wazne jest bysmy jak najszybciej podjeli decyzje, bo trzeba bedzie rezerwowac jednostke, noclegi itp... Stad tez moja prosba byscie wypowiedzieli sie na ten temat, co by was bardziej interesowalo.
Wyplyniecia byly by z Jastarni, Helu ewentualnie Wladyslawowa.
W gre wchodzi nurkowanie na nastepujacych wrakach;
Grozny, Delfin, Slazak, Bryza, Kanonierka, Tralowiec, moze Poglebiarka, Tankowiec, Christa, Mt. Vernon... Wszystko jest do obgadania i zalatwienia i zalezec bedzie w duzej mierze od Was.
Osoby zainteresowane robieniem kursu, tez niech dadza znac (formula bedzie taka ze w przypadku spec. wrakowej i deep pierwsze dwa nury zrobimy na Zakrzowku/Hermanicach a pozostale dwa na wyjezdzie)
Pozdrawiam i czekam na wasze sugestie
Ostatnio zmieniony 2010-01-11, 16:33 przez Tomasz Łach, łącznie zmieniany 2 razy
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: borrasca » 2010-01-10, 14:44

Ja sie zapisuję, ale z całą rodziną tzn Bartkiem, Sebą, babcią i dziadkiem! ;-)
Dlatego tez wole Rib'a.
Awatar użytkownika
borrasca
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 41
Rejestracja: 2008-09-02, 10:04
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta
Stopień nurkowy: DM

Postautor: Marek » 2010-01-11, 00:21

ja wstepnie też się piszę, zabiorę Kacpra i Pati :mrgreen:

jesli mogę coś dodać, to nurkowania mogłyby być środa, czwartek, piątek i sobota, żeby w niedzielę, spokojnie wracać.

znacie jakąś miejscówkę, żeby z 1-rocznym dzieciakiem można bylo wygodnie spędzić ten czas?

I podobnie jak poprzedniczka wolę Rib'a

pozdr
Awatar użytkownika
Marek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-29, 22:53

Postautor: ripek » 2010-01-11, 02:49

Ja bardzo chętnie ale sobota odpada niestety u mnie :( Wiadomo dlaczego....

Gdyby dało się to jakoś inaczej ustawić to jestem za na 101% :)
Awatar użytkownika
ripek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 34
Rejestracja: 2009-07-14, 12:55
Lokalizacja: Tarnów

wybor lodki

Postautor: Tomasz Łach » 2010-01-11, 08:13

Niestety sobota wypada praktycznie w srodku wyjazdu...
Nurkowania byly by od czwartek/piatek do soboty z opcja jednego nura w niedziele wczesnie rano, tak aby w poniedzialek mozna bylo isc do pracy.

Przypominam zebyscie pisali jaki typ jednostki was interesuje ! Trzeba bedzie do konca stycznia zrobic rezerwacje... bowiem okres Bozego Ciala jest dosc mocno obsadzony na Baltyku.
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: skydiver » 2010-01-11, 13:22

Dzięki za info. Bardzo kusząca propozycja. Z Riba nie nurkowałem, a skoro jest szybki to OK. Ja brałbym pod uwagę wyjazd mojej całej ferajny (2+2). Oczywiście ważnym elementem są koszty. Można prosić o jakiego rzędu koszty chodzi? Przynajmniej coś w przybliżeniu! Specjalizacje będziemy dopiero robić ale mój partnur woli to zrobić na miejscu (tak dla komfortu).
Pozdro
skydiver
grzegorz.grzywna@kraken.pl
tel. 693 861 595
Awatar użytkownika
skydiver
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 101
Rejestracja: 2009-04-19, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: OWSI

Postautor: Nul » 2010-01-11, 13:38

No i co ja Ci, Tomku, mogę napisać... Że znów z Tobą nie pojadę??? Naprawdę żałuję! Niestety czerwiec mam od dawna zarezerwowany na coś innego :( W końcu chyba przestaniesz ze mną rozmawiać :cry:
Awatar użytkownika
Nul
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 213
Rejestracja: 2007-12-03, 16:33
Płeć: Kobieta

Postautor: Tomasz Łach » 2010-01-11, 16:06

Nul pisze: W końcu chyba przestaniesz ze mną rozmawiać :cry:

To my sie znamy !!!

Zarcik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To nie rob planow na sierpien :-P
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: kokaroll » 2010-01-11, 21:04

Hej Tomek!
Ja się wstępnie piszę-czekamy na szczegóły.
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
kokaroll
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 159
Rejestracja: 2008-11-04, 10:03
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.SDI/TDI

Postautor: nurcio » 2010-01-11, 22:19

też wstępnie się piszę :) na wyjazd + spec wrakowa
do kiedy ostateczie trzeba będzie się zadeklarować ?
nurcio
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1
Rejestracja: 2009-05-24, 19:25
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Tomasz Łach » 2010-01-11, 22:40

Wiec tak, generalnie wyglada to w ten sposob; dojazd bedziemy realizowac wlasnymi silami (osoby z duzymi autkami mile widziane ;-) ) W ostatecznosci zostaje pociag, jest wygodnie, ale wowczas trzeba sie liczyc z koniecznoscia wypozyczenia butli na miejscu. Nocleg kazdy moze rezerwowac samodzielnie w Jastarni lub w Helu (i tak wyplywac bedziemy zarowno z jednego portu jak i drugiego) Oczywiscie w razie potrzeby mozemy podeslac pare linkow z kwaterami. Jest tez mozliwosc rozbicia namiotu na terenie bazy lub wynajecia przyczepy Niewiadow.
Co do nurkowan,to koszt od osoby bedzie sie wahal miedzy 120-180 pln za dzien - 2 nury - (wszystko bedzie zalezec od tego jaka jest odleglosc do wraku) Planujemy trzy pelne dni nurkowe i moze jeszcze ostatniego dnia jedno wyplyniecie. Do tego wszystkiego nalezy doliczyc jeszcze bicie butli (okolo 1.30 za litr)
Wyplyniecia bedziemy planowali tak, ze jedno bedzie rano (miedzy 9 00 a 9 30) a drugie po poludniu ( 17 00 - 18 00) Czas takiego nurkowania wliczajac w to doplyniecie, to okolo 1 godz. Nurac bedziemy z Jastarni, Helu, a moze jak sie uda to tez z Wladyslawowa.
Jesli macie jakies pytania to piszcie.
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: Tomasz Łach » 2010-01-12, 10:43

Co do kursow to ustalilismy z Mackiem ze cena bedzie taka sama jak na Zakrzowku. W przypadku rownoczesnego robienia wrakowego i deepa dodatkowo jest znizka 50pln. My tez bedziemy placic za nabicie butli na kursowe nurkowania. Liczba osob mogacych sie szkolic na wyjezdzie jest niestety ograniczona... w chwili obecnej wstepnie zdeklarowaly sie dwie osoby; szczypior (wraki i deep) oraz nurcia (wrakowy) co oznacza ze jak potwierdza swoj udzial, to w praktyce oznacza to, ze moge zabrac jeszcze dwie osoby na wrakowy i jedna na deepa. No chyba ze namowicie jakiegos instruktora z Krakena, zaby jechal z nami, to wowczas liczba ta ulegnie podwojeniu :-P
Minimalne wymagania na wyjazd to stopien AOWD (lub odpowiednik) uprawnienia do nurkowania na wrakach (nie dotyczy osob, ktore beda robily kurs na wyjezdzie) oraz badania lekarskie. Dodatkowo zachecamy wszystkich do wykupienia na czas wyjazdu ubezpieczenia NNW obejmujacego podroz i nurkowania.
Sprzet ktory musicie posiadac to; bojka, kolowrotek lub szpulka (min 15m, zalecam 30m) narzedzie tnace, latarke (zalecamy dwie - glowna i zapasowa)
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: szczyp_ior » 2010-01-12, 11:31

w takim razie się piszę :)

Tomku prosiłbym Cię o jakiś kontakt na kwatere lub do bazy jak będzie wyglądało rozbicie namiotu :)
Awatar użytkownika
szczyp_ior
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 68
Rejestracja: 2009-06-25, 00:51
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: AOWD

Postautor: Tomasz Łach » 2010-01-12, 14:06

Wlasnie rozmawialem z wlascicielem bazy. Termin mamy juz klepniety :mrgreen: Jesli ktos nie wybiera sie z malym dzieckiem to on zdecydowanie poleca nocleg w przyczepach na terenie bazy. Oprocz przyczep Niewiadow ma tez kilka nowych przyczep "zachodnich". Podesle tez namiary na noclegi na miescie, ale trzeba mu podac w jakim przedziale cenowym maja byc.
Rib zabiera maksymalnie 7osob , wiec generalnie na wyjazd zabierzemy 6-14 osob (decyduje kolejnosc zgloszen)
Bedziemy musieli poslac tez zaliczke, wiec badzcie przygotowani na jej wplate (nie bedzie to jakas wygorowana kwota )
Dodatkowo z naszej strony za wyjazd pobrana bedzie oplata klubowa w wysokosci 50pln od kazdej nurkujacej osoby. Przewidziane beda znizki za wypozyczenie sprzetu na wyjazd w naszym centrum.
Szczegoly dotyczace wplat podam niebawem.
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: Nul » 2010-01-12, 16:21

Tomasz Łach pisze:To nie rob planow na sierpien :-P

Czuję się delikatnie zainteresowana :)

I życzę Wam udanego wyjazdu - nie dziękujcie, żeby nie zapeszyć :)
Awatar użytkownika
Nul
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 213
Rejestracja: 2007-12-03, 16:33
Płeć: Kobieta

Następna

Wróć do Wyjazdy klubowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości