| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Zamki w suchaczach - Tzipy

Moderator: Kadra

Zamki w suchaczach - Tzipy

Postautor: Maciek » 2015-04-26, 08:37

Używam od dwóch lat plastikowych zamków i ogólnie można powiedzieć że one są takie "narowiste" w zachowaniu.
Zamek metalowy to albo trzyma, albo cieknie i do wymiany.
Przypadki gdy zamek metalowy ciekła bo był brudny, źle dopięty, itp mógł bym policzyć w mojej karierze na palcach stolarza. Smarowałem zamki metalowe jak mi zapinający zaczynali narzekać że ciężej chodzą - raz na 20-30 nurkowań.
Zamek plastikowy cieknie, nie cieknie, cieknie, nie cieknie.
Na to nakłada się ewidentna wada kilku serii i jak ktoś tu napisał jedni producenci wymieniają bez słowa inni nie ale to trochę osobny temat.
Ale jeżeli masz zamek który działa to warto pamiętać, że w wypadku tzipa smarowanie to nie jest smarowanie aby się zapinał tylko nazwijmy to mikrouszczelnianie.
Do tego jak tzip jest brudny to sobie radośnie podcieka.
Jak twój zamek cieknie to weź szczoteczkę do zębów i umyj dokładnie wodą z mydłem.
Wysusz.
Lekko nasmaruj oryginalnym smarowidłem do Tzipów.
Przed nurkowaniem w okolice końca zamka i od środka i od wewnątrz nałóż trochę samru.
Nurkuj.
Dopilnuj aby materiał suchacza nie przeszkadzał w dopięciu zamka do końca - jak jest tam jakieś obszycie, itp pozbądź się przy pomocy ostrych nożyczek :-)
Jak dalej cieknie powtórz operacje woda, mydło, suszenie smar.
Jak przestanie cieknąć - nurkuj.
Jak dalej cieknie reklamuj.

Smaruj co nurkowanie koniec zamka - tam gdzie się go dopina do końca przy zamykaniu od środka i wewnątrz.
Maciek
Maciek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 395
Rejestracja: 2007-04-13, 21:01
Lokalizacja: Kraków

Wróć do Sprzęt nurkowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron