| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Sagres

Moderator: Kadra

Sagres

Postautor: Rysiek » 2009-10-13, 01:22

Bedac na objazdowce w poludniowej Hiszpanii i Portugalii dotarlem do miejscowosci Sagres. Jest to niewielkie miasteczko w poludniowo-zachodniej portugalii na samym koncu cypla z pieknymi klifami i powcinanymi miedzy nimi plazami. centrum nurkowe diverscape namierzylem w porcie. prowadzi je Daniel i Anabela. na kazdy dzien tygodnia jest rozpisany grafik gdzie plywaja na nura. zalezalo mi na jakims wraczku ale niestety jako ze to byl poniedzialek kierunek byl na Ponta da Atalaila, a wrak byl dopiero na srode. nie zastanawiajac sie dlugo zdecydowalem sie poplynac. nurek mial sie odbyc w jaskini kilkanascie metrow pod klifem. zchodzilem pod wode z niemcem i australijczykiem ktory pracuje tam jako przewodnik. nurek byl dosc latwy, komp pokazal max glebokosc 18m, wizurka ok 10-12m(spodziewalem sie troche lepszej). po doplynieciu do wylotu jaskini zapalilismy latarki i poplynelismy wzdloz lewej sciany. po przeplynieciu ok 20-25m wyplynelismy na powierzchnie wody gdzie podziwialismy nadwodna czesc jaskini i nie bylo koniecznosci oddychania z automatu. nie widac bylo zadnego dostepu swiatla, innymi slowy bylo ciemno jak w czterech literach :-D ale powietrze jakos musialo tam sie dostawac. potem zanurzylismy sie znowu i wracalismy juz wzdluz sasiedniej sciany i penetrowalismy wszelkie zaglebienia w scianie , dziury i kamienie w poszukiwaniu mieszkancow jaskini. za bogatego zycia tam nie bylo , ale nie mniej jednak widzialem kilka osmiornic, niestety nie chcialy wspolpracowac i chowaly sie gleboko po dziurach tak wiec bylem w stanie zobaczyc co najwyzej kawalki macek. bylo tez kilka krabow i piekny homar no i oczywiscie troche drobnych ryb. widzialem tez troche drobnej gorgonii probowalem troche focic ale zdjecia w ciemnosciach sa raczej kiepskie . nur trwal 54 min , temperatura wody to 21 st.
centrum diverscape plywa w kilka ciekawych miejsc. pierwsze z nich to ilhas do martinha, gdzie mozna zobaczyc kaniony i kawerny no i przedewszystkim duze ryby oceaniczne z rekinami i mantami . innym ciekawym miejscem jest wraczek Vapor19 Torvore. jest to norweski transportowiec z ladunkiem wegla drzewnego, ktory zatonal w czasie pierwszej wojny swiatowej po storpedowaniu go przez niemieckiego U-35. lezy na glebokosci 27-32m.
jezeli ktos sie wybiera lub bedzie kiedys wybieral w tamte rejony moze sobie zajzec na stronke CN www.diverscape.com
Awatar użytkownika
Rysiek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 27
Rejestracja: 2008-06-18, 23:08
Lokalizacja: Chrzanow

Postautor: Tomasz Łach » 2009-10-13, 10:22

Dzieki Rychu za relacje :mrgreen:
Czekamy na Twoj powrot i wspolne nury na Zakrzowku
tomek.lach@kraken.pl
tel 502-83-67-37
Awatar użytkownika
Tomasz Łach
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 1517
Rejestracja: 2007-03-23, 19:25
Lokalizacja: Kraken Kraków
Płeć: Mężczyzna
Stopień nurkowy: Inst.

Postautor: Tomasz Francuz » 2009-10-13, 15:52

Tiaaaa - już widzę jak po nurach w ciepłych wodach lekkim truchcikiem nadbiega aby zanurzyć się w Zakrzówku przy tak wspaniałej pogodzie jak np dziś :-P :mrgreen:
Pozdro
T.F.

------------
Jeśli myślisz, że coś idzie dobrze - nie wiesz wszystkiego ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz Francuz
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-26, 15:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Rysiek » 2009-10-13, 23:58

chetnie bym sie wybral na zakrzowek:) mimo zimnicy bo ja po prostu lubie ekstremalne warunki :mrgreen: ale obawiam sie ze w tym roku nie bedzie mi to juz dane, no chyba ze 29 listopada po powrocie z egiptowa
Awatar użytkownika
Rysiek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 27
Rejestracja: 2008-06-18, 23:08
Lokalizacja: Chrzanow

Postautor: Katarzyna (kot) » 2009-10-14, 10:44

Tomasz Francuz pisze:Tiaaaa - już widzę jak po nurach w ciepłych wodach lekkim truchcikiem nadbiega aby zanurzyć się w Zakrzówku przy tak wspaniałej pogodzie jak np dziś :-P :mrgreen:

Tomku, właśnie z Tobą popędziłam na pewnego nura marcowego na Zakrzówku, w piance..
tuż po powrocie z Egiptu - po prostu nie dało się wytrzymać bez nurania :D

a dzisiejsza pogoda powoduje że nic tylko schować się pod wodą chce.......
"Miso no miso kusai wa jo miso ni arazu"
Pasta sojowa, która wygląda jak pasta sojowa, nie jest dobra pastą sojową.
Awatar użytkownika
Katarzyna (kot)
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 99
Rejestracja: 2007-12-16, 02:57
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Tomasz Francuz » 2009-10-14, 20:28

No to mnie uspokoiliście.
Bo już myślałem, że coś ze mną nie tak (tak przynajmniej twierdzi rodzinka :mrgreen: ), że chodzę nurać nawet przy takiej pogodzie
:mrgreen:
A Rysiek to ma ewidentnie sadystyczne zapędy, że nam na taką luchę serwuje opowieści o nurach w ciepłych wodach :mrgreen:
Pozdro
T.F.

------------
Jeśli myślisz, że coś idzie dobrze - nie wiesz wszystkiego ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz Francuz
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-26, 15:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Rysiek » 2009-10-15, 00:01

no coz Tomku kto mogl przewidziec taki nagly atak zimy w pazdzierniku :-) i pewnie jak zwykle drogowcy zostali zaskoczeni :mrgreen: , ale ja tylko wiem o tym z mediow bo w manchesterze jest narazie dosc cieplo, temp 16st, lekkie zachmurzenie i bezwietrznie i bez opadow :-) .
pozdrawiam wszystkich z Krakena
Awatar użytkownika
Rysiek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 27
Rejestracja: 2008-06-18, 23:08
Lokalizacja: Chrzanow


Wróć do Miejsca nurkowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron