| Forum Alchemia || Forum Nurkopedia || Forum Kraken || Forum VIP Divers || Forum Zanurkuj |

Safari 2024 Rocky Zabagrad Salem

Moderator: Kadra

Safari 2024 Rocky Zabagrad Salem

Postautor: Maciek » 2024-03-24, 12:47

Safari 2024 Rocky Zabagrad
26 września (czwartek) 2024 do 03 października (czwartek) 2024
Koszty wyjazdu 1200 euro (wszystko na łodzi)
Do tego ubepieczenie -polecamy Dan lub Hestia
Przelot1999 zł

Na razie jest 11 osób:
1. Iwona Curzydło
2. Maciej Curzydło
3. Maciek P
4. Gabriel B.
5. Szymon Sz.
6. Michał Ż.
7. Jan N.
8. Włodzimierz M.
9. Marek J.
10. Karol. M
11. Jacek B.
12. Angelika

Program:
26.09.2024 (czwartek) / Hurgada
Przylot, transfer i zakwaterowanie na łodzi.

27.09 (Piątek) 2 nurkowania
Po śniadaniu wypłynięcie z portu (godzina wypłynięcia zależy od odprawy przeprowadzonej przez straż przybrzeżną).
Odprawa przed nurkowaniem i pierwsze nurkowanie sprawdzające z łodzi: check dive w rejonie Hurgady w okolicach muzeum military, 15 wycofanych z eksploatacji pojazdów bojowych.
Pojazdy bojowe zostały umieszczone w trzech znanych lokalizacjach: Sha`b al-Saqala, Uruq al-Tawil i Erq Jame` w Magawish.
Nurkowanie rozgrzewkowe z łodzi lub pontonu.

28.09.2024 (sobota) / 4 nurkowania / PARK MORSKI ROCKY
Kolejny etap naszego safari nurkowego to dwie najbardziej tajemnicze wyspy: Rocky i Zabargad.
Nurkowania na Rocky Island mogą uchodzić za nieco trudniejsze, ponieważ najczęściej poranne nurkowanie odbywa się w prądzie. To tu wypatrywać będziemy pelagicznych gatunków drapieżników morskich żerujących najczęściej w miejscach gdzie prąd, uderzając w rafę, rozdziela się. Te miejsca to tzw "cleaning station" dla rekinów rafowych takich jak np.: blacktip reef shark, grey reef shark, silky shark, a nawet dla nieśmiałych kosogonów (threasher sharks).

29.09.2024 (niedziela) / 3 nurkowania / PARK MORSKI ZABARGAD
Druga z wysp: Zabargad jest większa, dlatego można tu wybrać kilka różnych opcji nurkowych: nurkowania wzdłuż ścian lub wewnątrz niewielkich podwodnych kanionów i lagun. Przepiękne, bogate, nasłonecznione rafy są najrzadziej odwiedzanym miejscem egipskiej części Morza Czerwonego. Dzięki temu, że są tak rzadko odwiedzane zachowały swój najbardziej nieskażony charakter.


30.09.2024 (poniedziałek) / 4 nurkowania / SATAYA - DOLPIN HOUSE
Region Sataya, zwany również Fury Shoal. Jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych Sataya South, płytko nurkując znajdziemy się w rybim raju: niesamowita bioróżnorodność w jednym miejscu. Nurkowanie kończymy pomiędzy skalnymi pinaklami, w których znajdziemy bardzo liczne w tym miejscu, nakrapiane ogończe. Kolejne nurkowania to Claudia i Abu Galawa. Podwodne labirynty utworzone z olbrzymich korali mózgowych i pęknięciach w skałach.
Podwodne kawerny poprzecinane wpadającym przez sufit światłem zachwyca każdego nurka. Są to szerokie i dostępne miejsca, znajdują się płytko, więc wpływanie do nich jest możliwe nawet dla osób z podstawowymi stopniami nurkowymi. Nurkowania w tym regionie nie są głębokie, są kolorowe, nasączone światłem.

01.10.2024 (wtorek) / 4 nurkowania / wrak Salem Expres oraz znana Panorama Reef
Zwiedzimy wrak Salem Express i poznamy jego tragiczną historię. Uderzenie w rafę spowodowało zatonięcie promu pasażerskiego, przewożącego (oficjalnie) 650 osób. Dziś leży na głębokości zaledwie 12-30m zagarniany stopniowo przez morze - pokrywają go twarde korale oraz gąbki, zasiedlają mureny i błazenki.
Następnie zanurkujemy na owalnej, około kilometrowej Panoramie Reef. Na obydwu jej końcach znajdują się plateau, w całości pokryte twardymi i miękkimi koralami, pomiędzy którymi życie wiodą morskie stworzenia: skrzydlice, płaszczki, ośmiornice, szkaradnice, ryby-krokodyle.

02.10.2024 (środa) / 2 nurkowania / rejon Safagi
Wracamy w kierunku portu. Dwa ostatnie nurkowania planujemy na spokojnych rafach, by na pożegnanie zrobić kilka fotek i nurkować na spokojnie w bajecznie kolorowych rafach Egiptu.

03.10.2024 (czwartek) / POWRÓT DO POLSKI
Tego dnia wylatujemy do Polski. Ostatnim posiłkiem na łodzi jest śniadanie. Jeśli będziemy mieć późne godziny powrotne możliwa jest do zorganizowania dodatkowa wycieczka fakultatywna.
Maciek
Maciek
Klubowicz Krakena
Klubowicz Krakena
 
Posty: 395
Rejestracja: 2007-04-13, 21:01
Lokalizacja: Kraków

Wróć do Wyjazdy klubowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron