Twoja przegl±darka jest za stara!

Je¶li używasz Internet Explorera w wersji 6 lub niższej wpierw zaktualizuj przegl±darkę!

  Nasi ludzie

   

  Iwona Curzydło MSDT #619264

  Zaczęłam nurkować w 1988 roku w Klubie Nurkowym KRAB. To były heroiczne lata - wstawałam o 5 rano, by zdążyć na baseny, które zaczynały się o 6, a na obozach wchodziłam bez pianki do lodowatej wody. Wszystko dla Maćka! (I dla przygody też:)). Teraz jednak najchętniej wchodzę do wody o temp. 25 stopni:). Lubię obserwować pełne kolorów życie na rafie, Lubię też uczucie nieważkości, której osiągnięcie ułatwia lekki sprzęt.


  Iwona trzyma krakenowską kasę i po wszystkich kursach rejestruje w PADI uzyskane przez Was stopnie nurkowe. To jej wysyłacie swoje zdjęcia do certyfikatów i ją można pytać o wszelkie sprawy związane z certyfikacją. Iwona jest instruktorem PADI od 2004 roku, a jej szkoleniowa specjalność to indywidualne kursy dla swoich koleżanek:)

  Maciek "Szczęściarz" Curzydło CD #609573

  Nurkuję od ponad 20 lat. W 1993 roku zrobiłem stopień instruktorski w CMAS-ie i zacząłem szkolić w klubie. Jednocześnie zaczęliśmy z Iwonką organizować własne wyprawy nurkowe i tworzyć własny klub nurkowy. W 1998 roku zrobiłem stopień instruktora PADI i rozpoczęliśmy działalność szkoleniową w tej organizacji. Zawsze byłem zafascynowany tworzeniem i rozwijaniem programów szkoleniowych oraz uczeniem ludzi nurkowania. W 2004 roku udało mi się zakwalifikować na organizowany przez PADI w Kalifornii kurs Instruktorów Trenerów (Course Director). Od 2005 roku prowadzę również kursy techniczne. Dla mnie nurkowanie to poznawanie ludzi i miejsc.

  Paweł Wójcik Staff Instruktor #630455

  Nurkuje od 1999 roku a od 2004 roku jest instruktorem PADI. W Krakenie zarządza sprzętem oraz serwisem. Jego specjalność to szkolenia serwisowe oraz podwodna fotografia. Paweł rozbraja nas swoim poczuciem humoru kiedy sprowadza do absurdu niektóre nasze "wspaniałe" pomysły na rozwój klubu. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat sprzętu lub nauczyć się serwisować swój automat, to najlepiej skontaktujcie się z Pawłem.

  Poza nurkowaniem, Paweł w wolnych chwilach w zimie jeździ na dziwnych nartach ze starożytnymi wiązaniami - to się podobno nazywa telemark, a w lecie startuje w rowerowych maratonach górskich w stylu: jeden dzień, jeden rower, jeden raz 200 km.

  Tomasz Łach OWSI #642754

  Moją największą pasją są nurkowania na wrakach, jak tylko nie nurkuję, to obmyślam plan kolejnego wyjazdu... W Krakenie oprócz szkoleń zajmuję się organizowaniem weekendowych nurkowań klubowych oraz wyjazdów klubowych. W życiu prywatnym największą frajdę sprawia mi zabawa z moim małym synkiem Sebastianem. Lubię ćwiczyć na siłowni i jeść chińszczyznę. Plany na przyszłość: kolejne wyprawy na wraki :)

  P.S. Tomek to zwierzę wyprawowe. Wybiera ciekawe miejsca na swoje wyjazdy i zawsze można się z nim zabrać na nurkowania. Ostatnio byli w Cenotach Meksyku.
  Tomek to również nurek jaskiniowy i instruktor techniczny i sidemountowy.

   

   


  Grzegorz Grzywna

  Kiedyś moim żywiłem było powietrze gdyż uwielbiałem jego nieograniczoną przestrzeń.
  Nurkowanie było tylko  odległym marzeniem. Zmienił się to gdy ujrzałem to magiczne
  miejsce w sercu Krakowa jakim jest Zakrzówek.
  Stąd skierowałem się do CN Kraken gdzie rozpocząłem moją przygoda z nurkowaniem –
  Grzesiek oprócz bycia instruktorem nurkowania jest instruktorem spadochroniarstwa więc można u niego połączyć jedno z drugim.
  poznaniem kolejnego żywiołu jakim jest woda.
  Obecnie od 2013 roku jestem instruktorem i wciąż rozwijam swoje zainteresowania
  związane z nurkowaniem. 

   


   

  Mateusz Giza

  Nurkowaniem zainteresowałem się na studiach, a dokładnie w roku 2002. 

  Był to mój sposób na oderwanie się od rzeczywistości – zanurzenie w bezmiarze wód, gdzie odnajduję ciszę i spokój, o które coraz trudniej w „nadwodnym” świecie. Kolejne zejścia pod wodę przekonywały mnie, jak niezwykły świat kryje się pod lustrem jezior i stawów. Starałem się nauczyć życia w tym świecie, stąd też przechodziłem kolejne szczeble wtajemniczenia, za każdym razem odkrywając coś nowego. I tak nurkowanie stało się moją pasją i jest nią do dziś.

  Pierwsze szlify nurkowe zdobyłem w krakowskim Klubie Nurkowym KRAB. Z czasem z ucznia stałem się nauczycielem, uzyskując w KRAKEN-ie odpowiednie stopnie instruktorskie PADI. Moją fascynacją staram się dzielić z innymi cierpliwie i „do skutku”, tłumacząc wszystkie aspekty związane z eksploracją podwodnego świata. Podczas szkoleń dążę do tego, aby każdy czuł się swobodnie pod wodą i czerpał z tego sportu jak najwięcej frajdy. Osobiście – z racji mojego wykształcenia – interesują mnie fizyka i fizjologia nurkowania, o których chętnie opowiadam, ale bez przymusu

  Mateusz „odpowiada” za naszą obecność w internecie. Większość nowych projektów jak na przykład Alchemia Nurkowania to jego dzieło. Czyli może zabrać każdego nurka w realny jak i wirtualny podwodny świat.


  Elżbieta Grzywna

   

  Nurkuję od 2007r. Zawsze bałam się wody. Pływać nauczyłam się gdy byłam już dobrze po 18-tym roku życia :-). Na kurs nurkowy zaprosił mnie mój Kochany mąż, gdy wrócił z pierwszego spotkania organizacyjnego mówiąc: "Kochanie wiesz to nurkowanie to taki sport partnerski hmmmm może razem zrobilibyśmy ten kurs?".
  Tak zaczęła się moja przygoda z nurkowaniem. Kiedy staję przed bramą Zakrzówka otwieram sobie wrota do innego świata. Dla mnie jest to niesamowity świat przyrody i wspaniałych ludzi, których mogłam poznać dzięki nurkowaniu. Jeśli nie nurkuję to lubię spędzać wolny czas aktywnie: jeżdżąc na rowerze, chodząc po górach a jak jest śnieg to zakładam dechy i w dół.
  i wirtualny podwodny świat.

  Ela to siła spokoju. Usiądzie sobie z boku, niby przypadkiem zaprosi cię na wspólnego nurka a potem tak cię przemagluje, że już zawsze będziesz czuł jej wzrok na sobie jak tylko zobaczysz wodę. Nawet wodę w kranie :-) 

   


  Jacek Barutowicz

  Swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczął w 2009 roku uzyskując stopień podstawowy OWD w organizacji PSAI. W kolejnych latach kontynuował szkolenia poszerzając swoją wiedzę oraz umiejętności nurkowe. W okresie początkowym swojej przygody szkolił się w organizacjach PSAI oraz CMAS - w końcu nikt nie jest doskonały :) Po zapoznaniu się z programem szkolenia PADI jak również z wysokim profesjonalizmem instruktorów tam zrzeszonych, postanowił rozwijać się dalej właśnie w tej organizacji. W ciągu następnych kilku lat zdobył doświadczenie i kolejne stopnie wykonując nurkowania w różnych warunkach. Nurkował w trudniejszych warunkach jakie można spotkać na terenie kraju na takich zbiornikach jak Zakrzówek w Krakowie, Jaworzno, Zimnik oraz w Bałtyku. Nurkował również poza granicami, w zbiornikach bardzo głębokich między innymi w Czeskich Hermanicach i Niemieckim Sparmann (65m). Doświadczenia zdobywał także w wodach ciepłych Chorwacji i Egiptu nurkując na rafie oraz wrakach. Podczas nurkowań do oddychania używał powietrza jak również mieszanek nitroxowych, wykonując w sumie ponad 1000 nurkowań. Posiada uprawnienia nurka technicznego TEC-50. W 2014 roku ukończył pozytywnie kurs zdając egzaminy i został Instruktorem OWSI w PADI. W Lipcu 2015 roku uzyskał tytuł Instruktora MSDT, a w listopadzie ukończył kurs IDC Staff Instruktor. W sezonie 2015 wyszkolił i certyfikował 90 osób na wszystkie stopnie oraz specjalizacje nurkowe.

  Jacek od 2016 roku to nurek trimksowy oraz instruktor techniczny.
  Dużo szkoli i ma za sobą ponad 150 wyszkolonych nurków i blisko półtorej tysiąca nurkowań.
   

   


  Jacek Rudzki

   

   

  Nurkować zacząłem w roku 1983, zdobywając  kolejne doświadczenia i stopnie nurkowe. Po kilku letniej przerwie, powróciłem do nurkowania, bo podobnie jak jazdy na rowerze, umiejętności i pasji nigdy się nie zapomina.
  Ludzie dla których nurkowanie nie jest pasją, albo przestaną nurkować, albo nurkami w przyszłości dobrymi nie będą....ale spróbować każdy może.
  Obecnie posiadam stopień  instruktorski MSDT, więc można robić trochę więcej kursów niż tylko OWD :-)

   

  Jacek po pierwsze szybko pływa w płetwach. Kiedyś tak pływał i mu zostało. Prowadzi więc oprócz kursów nurkowania, co tygodniowe zajęcia kondycyjne na basenie Wisły. Jak chcesz zobaczyć "znikający punkt" to przyjdź na zajęcia...

   

   

   


  Jakub Sikora

  Kuba długo nie mógł się zdecydować czy wybrać Tatry czy Zakrzówek ale jak nam się wydaje W pewnym momencie uznał że jesiotry są ciekawsze od świastaków i zawitał na stałe jako kadra Krakena na Zakrzówek.

   

   

   

   

   

   


  Mateusz Curzydło

  Nurkuje od 2000 roku, ma teraz stopień Divemastera, a za sobą nurkowania w Polsce, Włoszech, Egipcie , Chorwacji i Czarnogórze. Tutaj na pamiątkę z Cytrusem. Taka Karma Cytrus, taka Karma...

   

Krakowski klub nurkowy Kraken

 

Krakowski Klub Nurkowy Kraken to po pierwsze nurkowanie oraz kursy nurkowe na pięknym kamieniołomie Zakrzówek.
Nurkowanie to sport, który pozwala nam zwiedzać najpiękniejsze rafy świata oraz oglądać polskie jeziorka i kamieniołomy.
Kurs nurkowania Krakow
Początek kariery nurkowej to trochę nauki.
Najpierw musimy odbyć kurs nurkowania, który jest takim prawo jazdy nurkowym, na którym uczymy się podstaw oraz poznajemy sprzet nurkowy.
Nauka nurkowania jest dość prosta szczególnie jak lubimy wodę. Nie trzeba dobrze pływać, ale pewne podstawy, co do pływania trzeba jednak posiadać. Najważniejsze jednak to lubić wodę.
Kursy nurkowania Kraków
Zaletą szkoleń na Zakrzówku jest możliwość nauczenie się nurkowania bez dalekich wyjazdów. Kursy mogą odbywać się metodą weekendową albo z zajęciami wieczorami w tygodniu i w wybrany weekend. Również ze względu na głębokość Zakrzówka (30 metrów) oraz jego urozmaicone dno na Zakrzówku można szkolić się dalej, odbywając kolejne kursy nurkowania aż do stopni instruktorskich.
Nurkowanie Kraków
Zakrzówek to również mekka polskich nurków. Jest to pod kilkoma względami najciekawszy akwen nurkowy. Ma bardzo dobrą przejrzystość, urozmaicone dno, Sporo ryb w tym szczupaki, sumy i jesiotry z którymi spotkanie pod wodą jest po prostu super. Dlatego na Zakrzówek przyjeżdżają nurkować ludzie z całej Polski a dla Krakusów kurs nurkowy to przepustka do korzystania z tego pięknego miejsca przez cały rok.

Prowadzimy również sklep dla nurków, oraz wypożyczalnie ze sprzętem nurkowym, dzięki czemu po kursie można pożyczać potrzebny sprzęt nim zakupi się własny.
(nurkowanie krakow, kurs nurkowanie, kursy nurkowe kraków)


Rekomendujemy