Twoja przegl±darka jest za stara!

Je¶li używasz Internet Explorera w wersji 6 lub niższej wpierw zaktualizuj przegl±darkę!

  Nasi ludzie

   

  Iwona Curzydło MSDT #619264

  Zaczęłam nurkować w 1988 roku w Klubie Nurkowym KRAB. To były heroiczne lata - wstawałam o 5 rano, by zdążyć na baseny, które zaczynały się o 6, a na obozach wchodziłam bez pianki do lodowatej wody. Wszystko dla Maćka! (I dla przygody też:)). Teraz jednak najchętniej wchodzę do wody o temp. 25 stopni:). Lubię obserwować pełne kolorów życie na rafie, Lubię też uczucie nieważkości, której osiągnięcie ułatwia lekki sprzęt.


  Iwona trzyma krakenowską kasę i po wszystkich kursach rejestruje w PADI uzyskane przez Was stopnie nurkowe. To jej wysyłacie swoje zdjęcia do certyfikatów i ją można pytać o wszelkie sprawy związane z certyfikacją. Iwona jest instruktorem PADI od 2004 roku, a jej szkoleniowa specjalność to indywidualne kursy dla swoich koleżanek:)

  Maciek "Szczęściarz" Curzydło CD #609573

  Nurkuję od ponad 20 lat. W 1993 roku zrobiłem stopień instruktorski w CMAS-ie i zacząłem szkolić w klubie. Jednocześnie zaczęliśmy z Iwonką organizować własne wyprawy nurkowe i tworzyć własny klub nurkowy. W 1998 roku zrobiłem stopień instruktora PADI i rozpoczęliśmy działalność szkoleniową w tej organizacji. Zawsze byłem zafascynowany tworzeniem i rozwijaniem programów szkoleniowych oraz uczeniem ludzi nurkowania. W 2004 roku udało mi się zakwalifikować na organizowany przez PADI w Kalifornii kurs Instruktorów Trenerów (Course Director). Od 2005 roku prowadzę również kursy techniczne. Dla mnie nurkowanie to poznawanie ludzi i miejsc.

  Paweł Wójcik Staff Instruktor #630455

  Nurkuje od 1999 roku a od 2004 roku jest instruktorem PADI. W Krakenie zarządza sprzętem oraz serwisem. Jego specjalność to szkolenia serwisowe oraz podwodna fotografia. Paweł rozbraja nas swoim poczuciem humoru kiedy sprowadza do absurdu niektóre nasze "wspaniałe" pomysły na rozwój klubu. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat sprzętu lub nauczyć się serwisować swój automat, to najlepiej skontaktujcie się z Pawłem.

  Poza nurkowaniem, Paweł w wolnych chwilach w zimie jeździ na dziwnych nartach ze starożytnymi wiązaniami - to się podobno nazywa telemark, a w lecie startuje w rowerowych maratonach górskich w stylu: jeden dzień, jeden rower, jeden raz 200 km.

  Tomasz Łach OWSI #642754

  Moją największą pasją są nurkowania na wrakach, jak tylko nie nurkuję, to obmyślam plan kolejnego wyjazdu... W Krakenie oprócz szkoleń zajmuję się organizowaniem weekendowych nurkowań klubowych oraz wyjazdów klubowych. W życiu prywatnym największą frajdę sprawia mi zabawa z moim małym synkiem Sebastianem. Lubię ćwiczyć na siłowni i jeść chińszczyznę. Plany na przyszłość: kolejne wyprawy na wraki :)

  P.S. Tomek to zwierzę wyprawowe. Ostatnia jego impreza - nurkowania na Scapa na Orkadach była majstersztykiem.

   


  Piotr Jakubczak Staff Instruktor #638225

  Woda, woda… woda. I tak przez całe życie.
  Każda mokra plama w zasięgu wzroku nie umknie mojej uwadze. Hipnoza, to mało powiedziane. Woda ma w sobie to coś, co mnie wciąga. No i wciągnęło na dobre… 
  Moje nurkowe marzenia spełniłem w 1994 roku, kończąc pierwszy kurs w CMAS. Po 15 latach nurkowej tułaczki postanowiłem zrobić coś więcej dla siebie i dla innych - ukończyłem kurs instruktorski  PADI, oczywiście w Krakenie.
  Nie spowodowało to mojego wstrętu do nurkowania rekreacyjnego. Wręcz przeciwnie. Każda chwila jest dobra, żeby wejść do wody. Trzeba uczyć się całe życie, a nurkowania przede wszystkim.


   

  Hubert Bryja

   

   Hubert

   

   

   

   

   

   


   

  Kuba Goździński

  Kuba 

   

   

   

   

   


   

   

  Paweł Niemiec

  Paweł

   

   

   

   


  Grzegorz Grzywna

  Kiedyś moim żywiłem było powietrze gdyż uwielbiałem jego nieograniczoną przestrzeń.
  Nurkowanie było tylko  odległym marzeniem. Zmienił się to gdy ujrzałem to magiczne
  miejsce w sercu Krakowa jakim jest Zakrzówek.
  Stąd skierowałem się do CN Kraken gdzie rozpocząłem moją przygoda z nurkowaniem –
  poznaniem kolejnego żywiołu jakim jest woda.
  Obecnie od 2013 roku jestem instruktorem i wciąż rozwijam swoje zainteresowania
  związane z nurkowaniem. 

   


   

  Mateusz Giza

  Nurkowaniem zainteresowałem się na studiach, a dokładnie w roku 2002. 

  Był to mój sposób na oderwanie się od rzeczywistości – zanurzenie
  w bezmiarze wód, gdzie odnajduję ciszę i spokój, o które coraz trudniej
  w „nadwodnym” świecie. Kolejne zejścia pod wodę przekonywały mnie,
  jak niezwykły świat kryje się pod lustrem jezior i stawów. Starałem się
  nauczyć życia w tym świecie, stąd też przechodziłem kolejne szczeble
  wtajemniczenia, za każdym razem odkrywając coś nowego.
  I tak nurkowanie stało się moją pasją i jest nią do dziś.

  Pierwsze szlify nurkowe zdobyłem w krakowskim Klubie Nurkowym KRAB.
  Z czasem z ucznia stałem się nauczycielem, uzyskując w KRAKEN-ie
  odpowiednie stopnie instruktorskie PADI. Moją fascynacją staram się dzielić
  z innymi cierpliwie i „do skutku”, tłumacząc wszystkie aspekty związane
  z eksploracją podwodnego świata. Podczas szkoleń dążę do tego, aby każdy
  czuł się swobodnie pod wodą i czerpał z tego sportu jak najwięcej frajdy.
  Osobiście – z racji mojego wykształcenia – interesują mnie fizyka i fizjologia
  nurkowania, o których chętnie opowiadam, ale bez przymusu

  Mateusz „odpowiada” za naszą obecność w internecie. Większość nowych projektów jak na przykład Alchemia Nurkowania to jego dzieło. Czyli może zabrać każdego nurka w realny jak i wirtualny podwodny świat.


  Elżbieta Grzywna

   

  Nurkuję od 2007r. Zawsze bałam się wody. Pływać nauczyłam się gdy byłam już dobrze po 18-tym roku życia :-). Na kurs nurkowy zaprosił mnie mój Kochany mąż, gdy wrócił z pierwszego spotkania organizacyjnego mówiąc: "Kochanie wiesz to nurkowanie to taki sport partnerski hmmmm może razem zrobilibyśmy ten kurs?".
  Tak zaczęła się moja przygoda z nurkowaniem. Kiedy staję przed bramą Zakrzówka otwieram sobie wrota do innego świata. Dla mnie jest to niesamowity świat przyrody i wspaniałych ludzi, których mogłam poznać dzięki nurkowaniu. Jeśli nie nurkuję to lubię spędzać wolny czas aktywnie: jeżdżąc na rowerze, chodząc po górach a jak jest śnieg to zakładam dechy i w dół.
  i wirtualny podwodny świat.

  Ela to siła spokoju. Usiądzie sobie z boku, niby przypadkiem zaprosi cię na wspólnego nurka a potem tak cię przemagluje, że już zawsze będziesz czuł jej wzrok na sobie jak tylko zobaczysz wodę. Nawet wodę w kranie :-) 

   


   

  Mateusz Curzydło

  Mateusz Curzydło

  Nurkuje od 2000 roku, ma teraz stopień Rescue Diver, a za sobą nurkowania w Polsce, Włoszech, Egipcie , Chorwacji i Czarnogórze. Bardzo lubi pławić w Zakrzówku swojego wodnego psa Cytrusa.

   

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem

 

Rekomendujemy