Twoja przegl±darka jest za stara!

Je¶li używasz Internet Explorera w wersji 6 lub niższej wpierw zaktualizuj przegl±darkę!

  Nasza filozofia

   

  „W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest." (W galerii zobacz fotki z naszych wypraw)

  KRAKEN to szkoła instruktorów nurkowania. Profesjonalne szkolenia instruktorskie, divemasterskie i specjalizacyjne nadają rytm naszej pracy. Prowadzimy również podstawowe kursy nurkowania oraz organizujemy wyprawy nurkowe. Wybieramy dla nurków takie programy szkolenia, które najlepiej sprawdzają się w praktyce, od wraków Bałtyku po rafy Azji Południowo-Wschodniej.

   

  „Najlepszym nurkiem jest ten, kto czerpie z nurkowania najwięcej radości" (Bez ryzyka nie ma zabawy)

  Podczas naszych szkoleń cały czas staramy się, aby wszyscy mieli ze szkolenia maksymalnie dużo zabawy , pamiętamy, że wszyscy nurkujemy tak naprawdę dla przyjemności. 


  „Przeznaczenie istnieje, ale decydujący krok należy do ciebie" (Zapraszamy do Klubu KRAKEN)

  Nasza filozofia szkolenia to ciągłe doskonalenie umiejętności nurkowych oraz czerpanie z różnych źródeł nowości na temat wiedzy, nurkowych umiejętności i technik. Dobry trening nurkowy łączy szkolenie (zdobywanie umiejętności), nurkowanie (zdobywanie doświadczenia) i dobrą zabawę. W KRAKENIE, dzięki szkole nurkowej uzyskasz możliwość rozwoju umiejętności, a dzięki Klubowi KRAKEN uzyskasz możliwość nurkowania. Zapraszamy na nasze kursy i do naszego Klubu.


  „Im więcej wiesz, tym dłużej żyjesz." (W nurkowaniu trzeba się starać:-)

  Jako nurek potrzebujesz porządnego, precyzyjnego wyszkolenia - bez względu na to, czy najbardziej polubisz nurkowanie w ciepłych morzach na rafach koralowych, czy w każdym polskim, rześkim jeziorku. Łącząc nasze doświadczenie ze standardami szkolenia PADI oraz innych organizacji nurkowych prowadzimy autorskie programy szkoleń nurkowych. Program kursu obejmuje wszystko, co potrzebuje nurek dla bezpiecznego nurkowania. Jeżeli jednak ktoś ma taką potrzebę i możliwości, to wprowadzamy wiele dodatkowych ćwiczeń i nurkowań w ramach „poważnych zabaw", ale wprowadzamy je tylko pod warunkiem, że nurek jest na nie gotowy.

   

  „Kiedy będzie przerwa?"
  „Chcesz przerwę, to możesz wstać, a potem usiąść" (Czasami trzeba się przyłożyć:-)

  Często instruktorzy opisują swoje szkolenia czasem ich trwania lub ilością przeprowadzanych nurkowań. Każdy nurek chce wiedzieć ile czasu ma przeznaczyć na kurs, dlatego na naszych stronach znajdziesz orientacyjny czas trwania kursów i ilości nurkowań. W KRAKENIE jednak podawany czas kursu jest minimalnym okresem nauki wystarczającym większości nurków. Jeżeli będziesz potrzebował więcej czasu, to zapewnimy ci dodatkowe nurkowania szkoleniowe (na basenie lub wodach otwartych) bez dodatkowych opłat. Będziesz musiał poświęcić więcej swojego czasu, my włożymy więcej swojej pracy, ale rezultatem ma być twoje dobre wyszkolenie..

  Każda szkoła i klub nurkowy prowadzący szkolenia w dowolnej organizacji reklamują się, że prowadzą międzynarodowe szkolenia. Nurka rekreacyjnego z certyfikatem dowolnej organizacji przyjmie, jako klienta, każda baza nurkowa na świecie. Jeżeli jednak w przyszłości chciałbyś zostać nurkowym profesjonalistą, to tylko szkolenia w ramach organizacji PADI dadzą ci możliwość pracy w centrach nurkowych na świecie. Z uprawnieniami innych organizacji jest bardzo trudno zdobyć pracę. PADI, dzięki zewnętrznym egzaminom instruktorskim prowadzonym bezpośrednio przez swoich przedstawicieli, zdobyło uznanie wśród osób prowadzących centra nurkowe na całym świecie, jako najbardziej wiarygodny partner. Prowadzący centra wybieraja tę organizację nurkową, której instruktorzy sprawdzają się od USA po Szwecję, gdyż wiedzą, że Instruktor nurkowania PADI musiał zdać egzamin prowadzony na całym świecie według jednolitych standardów i według tych samych jednolitych standardów będzie prowadził szkolenia. Profesjonalne programy PADI często trwają dłużej i są droższe niż podobne w innych organizacjach. Czasem jednak oszczędności okazują się pozorne i więcej można stracić posiadając tylko uprawnienia lokalne. Dlatego my od lat szkolimy w ramach organizacji PADI.

  „Kiedy ktoś jest dobry, to nie musi być skromny" (To o naszych kursantach po nurkowaniach szkoleniowych w KRAKENie:-)

  Wszystkie szkolenia oraz organizację pracy KRAKENa zapewnia nasz kadra.

   

Krakowski klub nurkowy Kraken

 

Krakowski Klub Nurkowy Kraken to po pierwsze nurkowanie oraz kursy nurkowe na pięknym kamieniołomie Zakrzówek.
Nurkowanie to sport, który pozwala nam zwiedzać najpiękniejsze rafy świata oraz oglądać polskie jeziorka i kamieniołomy.
Kurs nurkowania Krakow
Początek kariery nurkowej to trochę nauki.
Najpierw musimy odbyć kurs nurkowania, który jest takim prawo jazdy nurkowym, na którym uczymy się podstaw oraz poznajemy sprzet nurkowy.
Nauka nurkowania jest dość prosta szczególnie jak lubimy wodę. Nie trzeba dobrze pływać, ale pewne podstawy, co do pływania trzeba jednak posiadać. Najważniejsze jednak to lubić wodę.
Kursy nurkowania Kraków
Zaletą szkoleń na Zakrzówku jest możliwość nauczenie się nurkowania bez dalekich wyjazdów. Kursy mogą odbywać się metodą weekendową albo z zajęciami wieczorami w tygodniu i w wybrany weekend. Również ze względu na głębokość Zakrzówka (30 metrów) oraz jego urozmaicone dno na Zakrzówku można szkolić się dalej, odbywając kolejne kursy nurkowania aż do stopni instruktorskich.
Nurkowanie Kraków
Zakrzówek to również mekka polskich nurków. Jest to pod kilkoma względami najciekawszy akwen nurkowy. Ma bardzo dobrą przejrzystość, urozmaicone dno, Sporo ryb w tym szczupaki, sumy i jesiotry z którymi spotkanie pod wodą jest po prostu super. Dlatego na Zakrzówek przyjeżdżają nurkować ludzie z całej Polski a dla Krakusów kurs nurkowy to przepustka do korzystania z tego pięknego miejsca przez cały rok.

Prowadzimy również sklep dla nurków, oraz wypożyczalnie ze sprzętem nurkowym, dzięki czemu po kursie można pożyczać potrzebny sprzęt nim zakupi się własny.
(nurkowanie krakow, kurs nurkowanie, kursy nurkowe kraków)


Rekomendujemy