Twoja przegl±darka jest za stara!

Je¶li używasz Internet Explorera w wersji 6 lub niższej wpierw zaktualizuj przegl±darkę!

  Nurkowanie Jaskiniowe

   

  Szkolenie jest pierwszym stopniem na ścieżce kursów jaskiniowych. Program ma na celu zapoznanie kursantów z umiejętnościami i technikami wykorzystywanymi podczas poruszania się w przestrzeniach zamkniętych. Obejmuje nurkowanie w przestrzeni zamkniętej z założeniem że w trakcie całego nurkowania widzialne jest światło z powierzchni. Maksymalną głębokością linearną w trakcie tego szkolenia jest 39 metrów. Nurkowania odbywają się przy zasadzie limitu gazów 1/3.

  Kurs składa się z wykładów teoretycznych, zajęć powierzchniowych oraz 4 nurkowań w trakcie których zostaną poruszone następujące tematy :

  • Procedury sprawdzenia partnerskiego przed nurkowaniem.
  • Obsługa kołowrotka i techniki poruszania się po linie, poręczowanie i deporęczowanie.
  • Symulacja utraty widoczności.
  • Techniki pływania : żabka, zmodyfikowana żabka, Zmodyfikowany kraul, Back kick.
  • Techniki dzielenia się powietrzem w nurkowaniu jaskiniowym
   

Krakowski klub nurkowy Kraken

 

Krakowski Klub Nurkowy Kraken to po pierwsze nurkowanie oraz kursy nurkowe na pięknym kamieniołomie Zakrzówek.
Nurkowanie to sport, który pozwala nam zwiedzać najpiękniejsze rafy świata oraz oglądać polskie jeziorka i kamieniołomy.
Kurs nurkowania Krakow
Początek kariery nurkowej to trochę nauki.
Najpierw musimy odbyć kurs nurkowania, który jest takim prawo jazdy nurkowym, na którym uczymy się podstaw oraz poznajemy sprzet nurkowy.
Nauka nurkowania jest dość prosta szczególnie jak lubimy wodę. Nie trzeba dobrze pływać, ale pewne podstawy, co do pływania trzeba jednak posiadać. Najważniejsze jednak to lubić wodę.
Kursy nurkowania Kraków
Zaletą szkoleń na Zakrzówku jest możliwość nauczenie się nurkowania bez dalekich wyjazdów. Kursy mogą odbywać się metodą weekendową albo z zajęciami wieczorami w tygodniu i w wybrany weekend. Również ze względu na głębokość Zakrzówka (30 metrów) oraz jego urozmaicone dno na Zakrzówku można szkolić się dalej, odbywając kolejne kursy nurkowania aż do stopni instruktorskich.
Nurkowanie Kraków
Zakrzówek to również mekka polskich nurków. Jest to pod kilkoma względami najciekawszy akwen nurkowy. Ma bardzo dobrą przejrzystość, urozmaicone dno, Sporo ryb w tym szczupaki, sumy i jesiotry z którymi spotkanie pod wodą jest po prostu super. Dlatego na Zakrzówek przyjeżdżają nurkować ludzie z całej Polski a dla Krakusów kurs nurkowy to przepustka do korzystania z tego pięknego miejsca przez cały rok.

Prowadzimy również sklep dla nurków, oraz wypożyczalnie ze sprzętem nurkowym, dzięki czemu po kursie można pożyczać potrzebny sprzęt nim zakupi się własny.
(nurkowanie krakow, kurs nurkowanie, kursy nurkowe kraków)


Rekomendujemy