+48 601 823 005 | kraken@kraken.pl

O NAS

Nasi ludzieIwona Curzydło MSDT #619264

Zaczęłam nurkować w 1988 roku w Klubie Nurkowym KRAB. To były heroiczne lata - wstawałam o 5 rano, by zdążyć na baseny, które zaczynały się o 6, a na obozach wchodziłam bez pianki do lodowatej wody. Wszystko dla Maćka! (I dla przygody też:)). Teraz jednak najchętniej wchodzę do wody o temp. 25 stopni:). Lubię obserwować pełne kolorów życie na rafie, Lubię też uczucie nieważkości, której osiągnięcie ułatwia lekki sprzęt.


Iwona trzyma krakenowską kasę i po wszystkich kursach rejestruje w PADI uzyskane przez Was stopnie nurkowe. To jej wysyłacie swoje zdjęcia do certyfikatów i ją można pytać o wszelkie sprawy związane z certyfikacją. Iwona jest instruktorem PADI od 2004 roku, a jej szkoleniowa specjalność to indywidualne kursy dla swoich koleżanek:)

Maciek "Szczęściarz" Curzydło CD #609573

Nurkuję od ponad 20 lat. W 1993 roku zrobiłem stopień instruktorski w CMAS-ie i zacząłem szkolić w klubie. Jednocześnie zaczęliśmy z Iwonką organizować własne wyprawy nurkowe i tworzyć własny klub nurkowy. W 1998 roku zrobiłem stopień instruktora PADI i rozpoczęliśmy działalność szkoleniową w tej organizacji. Zawsze byłem zafascynowany tworzeniem i rozwijaniem programów szkoleniowych oraz uczeniem ludzi nurkowania. W 2004 roku udało mi się zakwalifikować na organizowany przez PADI w Kalifornii kurs Instruktorów Trenerów (Course Director). Od 2005 roku prowadzę również kursy techniczne. Dla mnie nurkowanie to poznawanie ludzi i miejsc.

 

 

Tomasz Łach MSDT#642754

Moją największą pasją są nurkowania na wrakach, jak tylko nie nurkuję, to obmyślam plan kolejnego wyjazdu... W Krakenie oprócz szkoleń zajmuję się organizowaniem weekendowych nurkowań klubowych oraz wyjazdów klubowych. W życiu prywatnym największą frajdę sprawia mi zabawa z moim małym synkiem Sebastianem. Lubię ćwiczyć na siłowni i jeść chińszczyznę. Plany na przyszłość: kolejne wyprawy na wraki :)

P.S. Tomek to zwierzę wyprawowe. Wybiera ciekawe miejsca na swoje wyjazdy i zawsze można się z nim zabrać na nurkowania. Ostatnio byli w Cenotach Meksyku.
Tomek to również nurek jaskiniowy i instruktor techniczny i sidemountowy.

 

Mateusz Giza

Nurkowaniem zainteresowałem się na studiach, a dokładnie w roku 2002. 

Był to mój sposób na oderwanie się od rzeczywistości – zanurzenie w bezmiarze wód, gdzie odnajduję ciszę i spokój, o które coraz trudniej w „nadwodnym” świecie. Kolejne zejścia pod wodę przekonywały mnie, jak niezwykły świat kryje się pod lustrem jezior i stawów. Starałem się nauczyć życia w tym świecie, stąd też przechodziłem kolejne szczeble wtajemniczenia, za każdym razem odkrywając coś nowego. I tak nurkowanie stało się moją pasją i jest nią do dziś.

Pierwsze szlify nurkowe zdobyłem w krakowskim Klubie Nurkowym KRAB. Z czasem z ucznia stałem się nauczycielem, uzyskując w KRAKEN-ie odpowiednie stopnie instruktorskie PADI. Moją fascynacją staram się dzielić z innymi cierpliwie i „do skutku”, tłumacząc wszystkie aspekty związane z eksploracją podwodnego świata. Podczas szkoleń dążę do tego, aby każdy czuł się swobodnie pod wodą i czerpał z tego sportu jak najwięcej frajdy. Osobiście – z racji mojego wykształcenia – interesują mnie fizyka i fizjologia nurkowania, o których chętnie opowiadam, ale bez przymusu

Mateusz „odpowiada” za naszą obecność w internecie. Większość nowych projektów jak na przykład Alchemia Nurkowania to jego dzieło. Czyli może zabrać każdego nurka w realny jak i wirtualny podwodny świat.

Daniel Ziemiański 

                           
Daniel to instruktor, który wyciąga klubowiczów na okoliczne akweny. Nurkowanie, grill i kolejne nurkowanie. Do tego Daniel wypruje sobie żyły aby jeszcze raz zrobić z kursantem ćwiczenie czy nurkowanie. Daniel jest jednym z tych Instruktorów którzy wciągają ludzi w nurkowanie na długo.

 

 

 

 

Maciej Semkowicz

 

Maciek to miłośnik sidemountu i wyjazdów instruktor. Na pewno możesz zabrać się z nim na nurkowania zarówno bliżej jak i dalej.

 

 

 

 

Czesław Demuth

 

Czesiek to nurek techniczny, serwisant sprzętu (skontaktuj się z nim jak chcesz coś zrobić ze sprzętem) i instruktor. Włóczy się po każdym kawałku wody w okolicy. 

 

 

 

Jędrzej Miklaszewski

Nurkuję z niewielkimi przerwami od 2010 roku, kiedy odebrałem swój pierwszy certyfikat nurkowy PADI (Junior Open Water Diver).

Od tej pory regularnie starałem się podnosić swoje umiejętności oraz wiedzę nurkową i ani się obejrzałem aż w 2016 roku uzyskałem certyfikat Divemaster.

Po tym okresie naturalną ściężką rowzoju było dla mnie staranie się o uprawnienia instruktorskie, co udało się spełnić po zdanych egzaminach w październiku 2020 roku.

Nurkowanie to dla mnie przede wszystkim poznawanie nowych ludzi oraz miejsc, które pozostają niedostępne dla większości ;)

 

Mateusz Curzydło

Nurkuje od 2000 roku, ma teraz stopień Divemastera, a za sobą nurkowania w Polsce, Włoszech, Egipcie , Chorwacji i Czarnogórze. Tutaj na pamiątkę z Cytrusem. Taka Karma Cytrus, taka Karma...