+48 601 823 005 | kraken@kraken.pl

OFERTA - KURSY

RescueSpotkania organizacyjne:
16 maja (poniedziałek) 2022, prowadzący prowadzący Daniel Ziemiański daniel.ziemianski@kraken.pl

Spotkanie organizacyjne
8 sierpnia (poniedziałek) 2022, prowadzący prowadzący Mateusz Giza mateusz.giza@kraken.pl

Lub zgłoś się do swojego Krakenowskiego Instruktora.

Kurs - nurek ratownik – Rescue Diver Padi. Standardy kursu zakładają wymagania wstępne jako ukończone 12 lat, certyfikat Adventure Diver z zaliczonym nurkowaniem typu Adventure – Podwodna nawigacja, Ukończone szkolenie EFR Wstępna i dodatkowa pomoc przedmedyczna (EFR Primary and Secondary Care) w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
Jeżeli na nurkowania pojedziemy na nurkowania na Koparki w jaworznie do kosztów szkolenia dojdą dwie wejściówki po 40 zł.

W trakcie kursu oglądamy film, odbywamy pięć sesji teoretycznych kończących się egzaminem. Teoretyczne zajęcia w połączeniu informacji uzyskanych z filmu oraz wiedzy przekazanej przez doświadczonych instruktorów  w trakcie  wykładów, powodują że egzamin stanowi jedynie dopełnienie tej części kursu.

Teraz czas na zajęcia w wodzie.  W tej części kursu podstawa to pływalność, na początku doprowadzamy do perfekcji własną, aby potem móc skutecznie operować zarówno swoją jak i osoby której udzielamy pomocy.

Ćwiczenia z autoratownictwa oraz 10 ćwiczeń ratowniczych na akwenie otwartym , pomimo że są ćwiczeniami dość wymagającymi i czasochłonnymi, sprawiają dużo satysfakcji po ich opanowaniu. Na koniec zajęć na wodach otwartych, bierzemy udział w dwóch scenariuszach ratowniczych , które sumują i układają w całość wiedzę zdobytą w trakcie zajęć teoretycznych, w trakcie kursu EFR, oraz w trakcie zajęć z autoratownictwa i ćwiczeń ratowniczych.

Mamy już wiedzę jak udzielić pomocy, jakie zastosować niezbędne środki i sprzęt ratowniczy, jak zarządzać i kierować akcją ratowniczą oraz jak przygotować plan akacji ratunkowej dla danego miejsca  nurkowego.

Kończąc kurs Rescu Diver uzyskasz certyfikat Padi potwierdzający jego odbycie, ale to nie wszystko.  Zdobyta wiedza i umiejętności powodują że nurkując czujesz się znacznie pewniej, jesteś w stanie przewidzieć i uniknąć niektórych  problemów i sytuacji awaryjnych  pod wodą, a nawet wcześniej przed nurkowaniem, wzrasta poczucie twojej wartości jako świadomego nurka, twoje umiejętności nurkowe są większe i lepsze.

Zdobyłeś kolejny stopnień w twojej nurkowej karierze, aby być lepszym nurkiem.

Więcej na temat szkoleń i planowanych terminów znajdziesz na naszym forum:
http://www.forum.kraken.pl/viewtopic.php?f=5&t=2015&view=unread#unread