+48 601 823 005 | kraken@kraken.pl

OFERTA - KURSY

Specjalizacje



Terminy specjalizacji szukaj na Krakenowskim Forum lub rozmawiaj ze swoim Krakenowskim Instruktorem.
http://www.forum.kraken.pl/viewtopic.php?f=5&t=2001&p=7671#p7671

Specjalizacje to szkolenia typu Nitroks, Głęboka, Wrakowa czy Suche Skafandry.
Może to też być Sidemount czy Nawigacja lub Podlodowe :)

Terminy kursów specjalizacyjnych są ustalane indywidualnie z nurkami zainteresowanymi danym szkoleniem. W praktyce specjalizacje w trakcie sezonu są prowadzone co miesiąc.
jeżeli jesteś zainteresowany dowolną specjalizacją przyjdź na spotkanie kurs AOWD i porozmawiaj z instruktorem.
Możesz też napisać maila na adres kraken@kraken.pl lub zadzwonić lub wysłać smsa na numer 601 823 005.
Jeżeli na nurkowania pojedziemy na nurkowania na Koparki w jaworznie do kosztów szkolenia dojdą wejściówki na bazę w Jaworznie 40 zł dziennie

Specjalizacja Głęboka (uprawnienia do 40 metrów) – Jeśli chciałbyś nurkować głębiej oraz chciałbyś się więcej dowiedzieć na temat takich pojęć, jak: narkoza azotowa, czasy bez dekompresyjne, oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat rekreacyjnych nurkowań głębokich,  ta specjalizacja jest dla Ciebie. Kurs poza zajęciami teoretycznymi składa się z 4 nurkowań na Zakrzówku oraz Hermanicach (Czechy)
Głębokości podczas szkolenia to powyżej 30 metrów.

  1. Zakrzówek dwa nurkowania (31m)
  2. Hermanice 2 nurkowania (36m)

I nurkowanie to powtórzenie umiejętności z nurkowania głębokiego AOWD. Powtórzenie panowania nad pływalnością przy swobodnym zanurzaniu i wynurzaniu oraz wpływ ciśnienia na zmiany objętości lub jak ograniczane są kolory w związku z absorpcją czerwonej części widma przez grubą warstwę wody. Na Zakrzówku, pierwsze nurkowanie prowadzimy na głęboką platformę i Nyskę.
Tam będziemy sprawdzać jak narkoza oddziałuje na nasz organizm (drobne zadanie matematyczne) i jak zawsze poćwiczymy trochę pływalność i trym. Następnie wynurzymy się na drogę i platformę i powtórzymy sobie jeszcze raz umiejętności takie jak żaba do tyłu (lub zaczniesz się jej uczyć) a na koniec strzelenie bojki, przystanek bezpieczeństwa i powrót.


II nurkowanie to włóczenie się po dnie w okolicach 30 metrów połączone z ćwiczeniami. Często zaczynamy przy boi i opustówce na 30 metrów i po zanurzeniu będziesz prowadzić na kompas np. do Autobusu :) Potem powrót drogą z ćwiczeniami przy platformie.


III nurkowanie wykonujemy najczęściej w Hermanicach. Płyniemy do boji oznaczającej głębokość około 36 metrów. Nurkowanie prowadzisz sam a instruktor jest głównie dla asekuracji. Podstawowe zadanie to kontrola czasu i limitu bezdekompresyjnego dla danej głębokości. Od opustówki płyniemy do miejsca wyjścia powoli wypłycając się. Głębsza część nurkowania będzie wymagać korzystania z latarek i współpracy w tym zakresie z partnerem. Można też poćwiczyć sygnalizację latarką pod wodą.
Korzystając z kompasu i nawigacji po dnie trzeba trafić do platformy na 4 metrach, Strzelenie boi i wyjście.

 

IV nurkowanie zaczynamy z brzegu a plan nurkowy zakłada dotarcie na około 25-30 metrów z punktem zwrotu w momencie kiedy zużycie powietrza i limit bezdekompresyjny pozwoli na spokojny powrót.

Zadaniem wszystkich nurkowań na specjalizacji głębokiej jest przyzwyczajenie się w warunków panujących na większej głębokości oraz radzenia sobie ze skutkami wystąpienia narkozy azotowej.

 

Specjalizacja suche skafandry

Jeśli chciałbyś sobie przedłużyć sezon nurkowy, lub jeśli chcesz nurkować w większości w naszych wodach to specjalizacja suche skafandry jest nieodzowna.

Sam kurs składa się z części teoretycznej na której poznasz budowę, rodzaj, oraz działanie suchego skafandra, wady i zalety poszczególnych rodzajów suchych skafandrów oraz sposoby radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidzianymi oraz niebezpiecznymi związanymi z korzystaniem z tego typu skafandrów 

Część praktyczna to wstępne ćwiczenia na płytkiej wodzie plus dwa nurkowania.

I nurkowanie rozpoczniemy od ćwiczeń na naszym basenie na Zakrzówku, wywarzenie, wykorzystanie zaworów dodawczego i upustowego w suchym skafandrze, rozpinanie i zapinanie węża doprowadzającego powietrze do suchego, wykorzystanie powietrza zgromadzonego w suchym w celu uzyskania idealnej sylwetki pod wodą oraz trym. Następnie popłyniemy do platformy gdzie poćwiczymy sytuacje niebezpieczne takie jak, niekontrolowane wynurzenie oraz jak tego unikać lub zwiśnięcie do góry nogami ora oswobodzenie się z tej pozycji, poćwiczymy sobie takie techniki jak pływanie żabką, przód i tył oraz znane Ci już ćwiczenia z poprzednich kursów na kontrolę pływalności.

II nurkowanie będzie to połączenie poznanych już ćwiczeń z wycieczką po Zakrzówku. Zatrzymamy się na chwilę przy platformie aby powtórzyć sobie ćwiczenia poznane na pierwszym nurkowaniu następnie poprowadzisz nas na „Grubego” utrzymując cały czas kurs oraz zadaną głębokość korzystający tylko z wyporności suchego skafandra. Następnie wrócimy sobie do platformy i tam poćwiczymy sobie jeszcze pływanie żabką zarówno do przodu jak i w tył.