+48 601 823 005 | kraken@kraken.pl

OFERTA - KURSY

Spotkanie organizacyjne najbliższego kursu nurkowego:
Centrum Nurkowe Kraken, ul. Szlak 30, Kraków
godzina 19:00 , 2021-11-15,
nastepny termin: 2021-12-06

OWD - podstawowy kurs nurkowaniaW sezonie zimowym (czyli od litopada do końca kwietnia) zapraszamy na kursy nurkowania dla początkujących realizowane na najgłębszym basenie w Europie czyli Deepspocie pod Warszawą (Mszczonów)
Ten 45 metrowy basen (na kursie zwiedzisz go tylko do 18 metrów ale wszystko przed tobą) to idealne miejsce do kursu nurkowania. Prowadzimy tam zajęcia również w lecie ale teraz zimą to naprawdę idealne rozwiązanie.
Kurs w Deepspocie wygląda następująco.
Po spotkaniu organizacyjnym kursanci uczą się teorii on-line na serwerze PADI a potem organizujemy jedne zajęcia basenowe w Krakowie. Ten basen jest po to aby kursanci pokazali, że umieją troszeczkę pływać, poćwiczyć z instruktorem pływanie w płetwach oraz nauczyć się podstawowych umiejętności nurkowych, które muszą by ć ćwiczone na bardzo płytkiej wodzie więc szkoda na nie czasu w Deepspocie. Kiedy na basenie zostaną opanowane podstawowe umiejetności umawiamy się na wyjazd na dwa dni na Deepspot. 
Nurkowania na Deepspocie to na początek nurkowania płytkie do 5 a potem do 12 metrów, ale drugi dzień zakończymy dwoma zejściami do 18 metrów z możliwością oglądania z bliska znajdującego się na dnie basenu wraku oraz możliwością "zaglądnięcia" do pionowej "Tuby" opadająej na 45 metrów.

Zalety szkolenia w Deepsocie to:
Idealne środowisko szkoleniowe pozwalająće lepiej opanować sprzęt, umiejętności nurkowe i ratownicze niż w typowych zajęciach na jeziorze czy w morzu.
Niesamowita przejrzystość wody, która w połączeniu z temperaturą (32 stopnie) stwarza niesamowicie przyjazne środowisko do nauki.
Możliwość zrobienia kursu w okresie jesienno zimowym

Jeżeli jacyś wasi znajomi (tutaj piszemy do naszych klubowych nurków i byłych kursantów) mają ochotę na kurs nurkowania ale zawsze obawiali się zimnej, czarnej wody to zapraszamy teraz. W Deepspocie nurkowanie nabiera nowych barw :)

Cena kursu:

Kurs grupowy (w podanych powyżej terminach) - 1800PLN w tym 150PLN (certyfikat) / za osobę
Zaliczka 1000 zł (płatna kartą lub gotówką) po spotkaniu organizacyjnym jeżeli ktoś uzna, że warto się zapisać :)
Kurs 2 osoby indywidualnie - 2200 zł w tym 150 zł (certyfikat) / za osobę
Kurs indywidualny - 2600 zł  w tym 150 zł (certyfikat) / 1 osoba
Do tego trzeba doliczyć opłatę za Deepspot 700 zł za dwa dni od osoby - płatne w Deepspocie.
.

Kurs OWD (Open Water Diver) to początek Twoje przygody z nurkowaniem. Dzięki zajęciom teoretycznym on-line oraz powiązanych z nimi zajęciami basenowymi, nauczymy Cię wszystkiego co jest Ci potrzebne, aby bezpiecznie wraz z partnerem zanurzyć się w toń wody i odkrywać uroki podwodnego świata. Nie zwlekaj - dołącz do nas.

Jesteśmy jedynym takim miejscem, gdzie dzięki uprawnieniom i doświadczeniu naszej kadry możesz wyszkolić się od poziomu podstawowego do instruktora nurkowania :)

Nurkowania na koniec kursu odbędą się na Koparkach w Jaworznie (60 km od Krakowa) lub na wybranym okolicznym akwenie. "Koparki" w Jaworznie to najlepsze aktualnie miejsce nurkowe na południu Polski. Dzięki temu będziecie mogli skorzystać z dobrej organizacji oraz wygodnej logistyki.

Kurs obejmuje pięć sesji teoretycznych. Opanujesz teorię dzięki nauczaniu On-line. Postępy sprawdzimy quizami a na końcu czeka Cię krótki egzamin.

Równolegle do zajęć teoretycznych odbywają się zajęcia praktyczne na basenie. Będziemy uczyć się technik nurkowania, procedur awaryjnych, obsługi sprzętu. Przećwiczysz procedury wejścia / wyjścia z wody, oddychania z alternatywnego źródła powietrza, partnerskiego pływania, właściwego trymu, neutralnej pływalności, przedmuchiwania maski i dużo, dużo więcej ciekawych i przydatnych ćwiczeń.

Po skończonej sesji basenowej czeka Cię nurkowanie na wodach otwartych. W praktyce skorzystasz z nowo nabytych umiejętności a przy okazji zobaczysz pod wodą przepiękne skalne ściany, zalane koparki, wrak kutra. Piękna przejrzystość wody spowoduje, że polubisz nurkowanie.

Cena kursu:
Kurs grupowy (w podanych powyżej terminach) - 1800PLN w tym 150PLN (certyfikat) / za osobę
Zaliczka 1000 zł (płatna kartą lub gotówką) po spotkaniu organizacyjnym jeżeli ktoś uzna, że warto się zapisać :)
Kurs 2 osoby indywidualnie - 2200 zł w tym 150 zł (certyfikat) / za osobę
Kurs indywidualny - 2600 zł  w tym 150 zł (certyfikat) / 1 osoba
Jeżeli na nurkowania pojedziemy na Koparki w Jaworznie do kosztów szkolenia należy doliczyć dwie wejściówki po 50 zł.

Detale kursu:

  • Zajęcia teoretyczne - 5 sesji teoretycznych. Sesje 1-4 kończą się quizem utrwalającym wiadomości. Piąte zajęcia kończy egzamin (test wyboru). Jego zdanie jest warunkiem koniecznym do ukończenia kursu.
  • Zajęcia basenowe to również 5 sesji. Zajęcia odbywają się na basenie (Sympozjum, Piekary).
  • Zajęcia praktyczne na wodach otwartych. W ramach kursy czekają Cię 4 nurkowania kursowe, w ramach których sprawdzimy Twoje umiejętności (ćwiczenia odbywają się na platformie zanurzonej na głębokości 5m) oraz zrobimy małą wycieczkę. Pozwoli Ci to nie tylko upewnić się, że wiesz i potrafisz ale da Ci szansę na zdobicie praktyki oraz na zwiedzenie samego akwenu. Spośród atrakcji, które możesz zobaczyć w ramach kursu OWD (limit do 18m) są między innymi: Domek strzałowego, dwie zalane koparki, przepompownia, Wrak Wilhelma;  oraz inne ciekawe miejsca pełne zatopionych głazów, pośród których pływają mieszkańcy Zakrzówka: płocie, okonie, szczupaki, jesiotry.

Więcej na temat kolejnych terminów szkoleń oraz szkoleń na inne kursy na naszym forum klubowym:
http://www.forum.kraken.pl/viewtopic.php?f=5&t=1979