+48 601 823 005 | kraken@kraken.pl

OFERTA - KURSY

OWD - podstawowy kurs nurkowaniaKurs OWD (Open Water Diver) to początek Twoje przygody z nurkowaniem. Na serii wykładów powiąznych z zajęciami basenowymi nauczymy Cię wszystkiego co jest Ci potrzebne aby bezpiecznie wraz z partnerem zanurzyć się w toń wody i odkrywać uroki podwodnego świata. Nie zwlekaj - dołącz do nas.

Kurs odbędzie się na krakowskim Zakrzówku lub na Koparkach w Jaworznie. To dwa najlepsze miejsca nurkowe na południu Polski. Dzięki temu będziecie mogli skorzystać z dobrej organizacji oraz wygodnej logistyki.

Kurs obejmuje pięć sesji teoretycznych. Nauczysz się wszystkiego na naszych spotkaniach, dodatkowo dostaniesz podręcznik do samodzielnej nauki. Postępy sprawdzimy quizami a na końcu czeka Cię krótki egzamin.

Równolegle do zajęć teoretycznych odbywają się zajęcia praktyczne na basenie. Będziemy uczyć się technik nurkowania, procedur awaryjnych, obsługi sprzetu. Przećwiczysz procedury wejścia / wyjścia z wody, oddychania z alternatywnego źródła powietrza, partnerskiego pływania, właściwego trymu, neutralnej pływalności, przedmuchiwania maski i dużo, dużo więcej ciekawych i przydatnych ćwiczeń.

Po skończonej sesji basenowej czeka Cię nurkowanie na wodach otwartych. W praktyce skorzystasz z nowo nabytych umiejętności a przy okazji zobaczysz pod wodą przepiknę skalne ściany, zalane samoloty, wrak kutra. Piękna zakrzówkowa przejrzystość wody spowoduje, że polubisz tutaj nurkować.

Cena kursu:
Kurs grupowy (w podanych powyżej terminach) - 1650PLN + 150PLN (certyfikat) / za osobę
Zaliczka 600 zł (płatna kartą lub gotówką) po spotkaniu organizacyjnym jeżeli ktoś uzna, że warto się zapisać :)
Kurs 2 osoby indywidualnie - 2050 PLN + 150PLN (certyfikat) / za osobę
Kurs indywidualny - 2650PLN  + 150PLN (certyfikat) / 1 osoba
Jeżeli na nurkowania pojedziemy na nurkowania na Koparki w jaworznie do kosztów szkolenia dojdą dwie wejściówki po 40 zł.

Detale kursu:

  • Zajęcia teoretyczne - 5 sesji teoretycznych. Sesjet 1-4 kończą się quizem utrwalającym wiadomości. Piąte zajęcia kończy egzamin (test wyboru). Jego zdanie jest warunkiem koniecznym do ukońcczenia kursu.
  • Zajęcia basenowe to również 5 sesji. Zajęcia odbywają się na basenie (Wisła, Piekary) gdy temperatura wody i/lub powitrza jest niska (okres wczesnej wiosny, poźnej jesieni. Kiedy pogoda jest sprzyjająca wszystkoie zajęcia odbywają się na basenie w wodach zalewu Zakrzówek. Nasz basen to pływająca konstrukcja o wymiarach 9x9m, otoczona siatką. Basen posiada dwie głębokości - cześć płytka, około 1,5m oraz głęboka 3m. Bliskość bazy sprawia, że w razi epotrzeby mamy pełny dostęp do sprzętu, w razie potrzeby do ciepłej kawy lub herbaty ;)
  • Zajećia praktyczne na wodach otwartych. W ramach kursy czekają Cię 4 nurkowania kursowe, w ramach których sprawdzimy Twoje umiejętności (ćwiczenia odbywają się na platformie zanuzonej na głębokosci 5m) oraz zrobimy malą wycieczkę. Pozwoli Ci to nie tylko upewnić się, że wiesz i potrafisz ale da Ci szansę na zdobicie praktyki oraz na zwiedzenie samego akwenu. Spośród atrakcji, które mozesz zobaczyć w ramach kursu OWD (limit do 18m) są między innymi: podwodna "kafejka internetowa" (4m), zatopiony lasek (6-8m), pakamera(6 i 10m), obręcze do ćwiczeń (6m), wrak policyjnego VW transportera (10m), dwa samoloty (12m), wrak samochodu Peugeot (13m), rura i keson (14m), wrak kutra (15m), wrak autobusu (18m) oraz liczne inne ciekawe miejsca pełne zatopionych głazów, powalonych drzew pośród których pływają mieszkańcy Zakrzówka: płocie, okonie, liczne szczupaki, jesiotry czy sumy.