+48 601 823 005 | kraken@kraken.pl

OFERTA - KURSY

Spotkanie organizacyjne najbliższego kursu nurkowego:
Centrum Nurkowe Kraken, ul. Szlak 30, Kraków
godzina 19:00 , 2021-05-10,
nastepny termin: 2021-06-07

OWD - podstawowy kurs nurkowaniaKurs OWD (Open Water Diver) to początek Twoje przygody z nurkowaniem. Dzięki zajęciom teoretycznym on-line oraz powiązanych z nimi zajęciami basenowymi, nauczymy Cię wszystkiego co jest Ci potrzebne, aby bezpiecznie wraz z partnerem zanurzyć się w toń wody i odkrywać uroki podwodnego świata. Nie zwlekaj - dołącz do nas.

Jesteśmy jedynym takim miejscem, gdzie dzięki uprawnieniom i doświadczeniu naszej kadry możesz wyszkolić się od poziomu podstawowego do instruktora nurkowania :)

Nurkowania na koniec kursu odbędą się na Koparkach w Jaworznie (60 km od Krakowa) lub na wybranym okolicznym akwenie. "Koparki" w Jaworznie to najlepsze aktualnie miejsce nurkowe na południu Polski. Dzięki temu będziecie mogli skorzystać z dobrej organizacji oraz wygodnej logistyki.

Kurs obejmuje pięć sesji teoretycznych. Opanujesz teorię dzięki nauczaniu On-line. Postępy sprawdzimy quizami a na końcu czeka Cię krótki egzamin.

Równolegle do zajęć teoretycznych odbywają się zajęcia praktyczne na basenie. Będziemy uczyć się technik nurkowania, procedur awaryjnych, obsługi sprzętu. Przećwiczysz procedury wejścia / wyjścia z wody, oddychania z alternatywnego źródła powietrza, partnerskiego pływania, właściwego trymu, neutralnej pływalności, przedmuchiwania maski i dużo, dużo więcej ciekawych i przydatnych ćwiczeń.

Po skończonej sesji basenowej czeka Cię nurkowanie na wodach otwartych. W praktyce skorzystasz z nowo nabytych umiejętności a przy okazji zobaczysz pod wodą przepiękne skalne ściany, zalane koparki, wrak kutra. Piękna przejrzystość wody spowoduje, że polubisz nurkowanie.

Cena kursu:
Kurs grupowy (w podanych powyżej terminach) - 1800PLN w tym 150PLN (certyfikat) / za osobę
Zaliczka 1000 zł (płatna kartą lub gotówką) po spotkaniu organizacyjnym jeżeli ktoś uzna, że warto się zapisać :)
Kurs 2 osoby indywidualnie - 2200 zł w tym 150 zł (certyfikat) / za osobę
Kurs indywidualny - 2600 zł  w tym 150 zł (certyfikat) / 1 osoba
Jeżeli na nurkowania pojedziemy na Koparki w Jaworznie do kosztów szkolenia należy doliczyć dwie wejściówki po 50 zł.

Detale kursu:

  • Zajęcia teoretyczne - 5 sesji teoretycznych. Sesje 1-4 kończą się quizem utrwalającym wiadomości. Piąte zajęcia kończy egzamin (test wyboru). Jego zdanie jest warunkiem koniecznym do ukończenia kursu.
  • Zajęcia basenowe to również 5 sesji. Zajęcia odbywają się na basenie (Sympozjum, Piekary).
  • Zajęcia praktyczne na wodach otwartych. W ramach kursy czekają Cię 4 nurkowania kursowe, w ramach których sprawdzimy Twoje umiejętności (ćwiczenia odbywają się na platformie zanurzonej na głębokości 5m) oraz zrobimy małą wycieczkę. Pozwoli Ci to nie tylko upewnić się, że wiesz i potrafisz ale da Ci szansę na zdobicie praktyki oraz na zwiedzenie samego akwenu. Spośród atrakcji, które możesz zobaczyć w ramach kursu OWD (limit do 18m) są między innymi: Domek strzałowego, dwie zalane koparki, przepompownia, Wrak Wilhelma;  oraz inne ciekawe miejsca pełne zatopionych głazów, pośród których pływają mieszkańcy Zakrzówka: płocie, okonie, szczupaki, jesiotry.

Więcej na temat kolejnych terminów szkoleń oraz szkoleń na inne kursy na naszym forum klubowym:
http://www.forum.kraken.pl/viewtopic.php?f=5&t=1979